Festival Posviť si na budoucnost již za měsíc v DEPU. Registrujte svoji třídu k páteční účasti!

Festival Posviť si na budoucnost již za měsíc v DEPU. Registrujte svoji třídu k páteční účasti!

V loňském roce proběhl kvůli koronaviru celý on-line, letos se opět na dva dny usadí v prostorách DEPO2015 v Plzni. Festival vzdělávání a práce Posviť si na budoucnost každoročně nabízí žákům, studentům i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Zároveň poskytuje prostor středním školám, aby se představily žákům, poskytly jim potřebné informace a nabídly třeba i nějakou zážitkovou aktivitu související s nabízenými obory. Po celou dobu festivalu mohou návštěvníci také využít služeb kariérových poradců.

Program letošního festivalu Posviť si na budoucnost bude rozdělen do dvou dnů, které se liší cílovými skupinami. Díky on-line zkušenostem z loňského ročníku bude dále kromě prezenční dvoudenní akce k dispozici nemalá celoroční on-line podpora, a to na webu Posviť si na budoucnost.
Zde budou průběžné dostupné následující materiály:

Program festivalu Posviť si na budoucnost:

  • v pátek 5.11. od 15:00 je festival určený třídním kolektivům – nutná registrace ze strany školy (ZDE). 

  • V pátek 5.11.2021 bude navíc možné živě sledovat online stream, který bude věnován firmám a organizacím. Moderátoři z řad Studentského parlamentu Plzeňského kraje povedou krátké rozhovory se zástupci firem (např. Eurosoftware, Lasselsberger a další) a také se studenty středních škol, kteří byli v těchto firmách na praxi. Moderátoři se s kamerou také projdou areálem DEPA a zprostředkují z festivalu krátkou reportáž těm, kteří se ho nebudou moci přímo účastnit. Záznam on-line streamu bude následně k dispozici na YouTube kanálu Posviť si na budoucnost.

  • v sobotu 6.11. od 9:00 do 12:00 je festival určen jednotlivcům (žáci a studenti s rodiči)

  • po celý rok bude zároveň dostupná on-line podpora na webu Posviť si:

Pro potřeby festivalu vzniklo krátké motivační video pro žáky, které odpoví na otázku "Proč jít na festival Posviť si na budoucnost 2021?" - video je dostupné ZDE

Přehled středních škol a oborů v Plzeňském kraji naleznete na webu Studuj v Plzeňském kraji.

 

© 2019 Pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje, provozuje Regionální rozvojová agentura PK o.p.s, vytvořili v