Inspirace z jižní Moravy: projděte si výstupy z květnové konference "Kariérko a rozvoj školy"

Inspirace z jižní Moravy: projděte si výstupy z květnové konference "Kariérko a rozvoj školy"

Organizace JCMM sídlící v Brně uspořádala v květnu odbornou konferenci Kariérko a rozvoj školy, která se konala 17. května 2023. Své příspěvky na ní přednesli zástupci Jihomoravského kraje, JCMM, středních škol a kariéroví poradci.

Program konference a odkazy na výstupy:

9:00 - 10:30 INSPIRACE PRO LÍDRY ŠKOL

10:50 - 12:30 INSPIRACE PRO KARIÉROVÉ PORADCE

13:30 - 15:00 PARALELNÍ WORKSHOPY

 • Jak na portfolia a jejich propojení se Start iD (Mgr. Pavla Frňková a Mgr. et Mgr. Veronika Kirchnerová, Ph.D.)

  • proces tvorby žákovských portfolií ve škole. Účastníci si nastaví vlastní cíle při tvorbě portfolia. Představení možné struktury portfolia a ukázkek konkrétních technik z nové metodiky o tvorbě žákovských portfolií (“Žákovská portfolia: PROČ – CO – JAK?”). Jak je možné tvorbu portfolií propojit s aplikací Start iD.

 • Metody a intervence pro kariérové poradce založené na modelu PERMA.teach z pozitivní psychologie (Margit Pichler, BEd MA MEd)

  • V kontextu nejistoty dnešní doby musí kariéroví poradci hledat nové způsoby, kterými realizovat kariérové poradenství. Změna ekonomické struktury spojená s postupující digitalizací, krizemi a změnami v organizaci práce zvyšuje nároky na tzv. dovednosti řízení kariéry, jako je odolnost a pracovní přizpůsobivost. Pro budoucnost práce je tedy mladé lidi potřeba dobře připravit. 

  • Které strategie jsou vhodné pro mladé dospělé, kteří se cítí dezorientovaní nebo neschopní se vyrovnat s dobou velké svobody volby? Jak se může kariérové poradenství propojit se světem života mladých lidí? Jaké jsou účinné strategie a přístupy pomáhající jednotlivcům překonat úzkost?

 • Zavádění supervize ve školství - workshop užitečný pro vedení školy (Mgr. Pavel Plaček a Mgr. Tereza Musilová)

  • proces zavádění supervize ve škole, standard supervize, hlavní přínosy a limity v kontextu kultury organizací. Příklady dobrého kontraktování a plánování krok po kroku, jak konkrétně zajistit, aby se supervize stala na škole integrální součástí péče o pedagogické pracovníky.

 • Motivační rozhovory ve školní v praxi - malá ochutnávka pod pokličkou (Mgr. Robert Knebl)

  • jaký mají motivační rozhovory efekt, jak vypadá plán rozhovoru, jaké jsou klíčové dovednosti, jak plánovat změnu, co je kolo změny, jak v praxi má motivační rozhovor dopady na vnímání, chování, učení i osobní rozvoj daného člověka včetně toho, jak se vyvarovat překážkám na cestě ke změně tzv. Gordonovy kameny. Účastnici získají širší obzory o tom, jak využít motivační rozhovory nejen ve školní praxi. 

Další informace o akci získáte ZDE.

 

© 2019 Pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje, provozuje Regionální rozvojová agentura PK o.p.s, vytvořili v