Nestihli jste webinář Euroguidance ke kariérovým kompetencím? Nevadí. Sdílíme vám výstupy.

Nestihli jste webinář Euroguidance ke kariérovým kompetencím? Nevadí. Sdílíme vám výstupy.

Dovednosti pro řízení kariéry - Career management skills - kariérové kompetence. Stále častěji skloňované pojmy, k nimž však existuje prozatím mnoho různých přístupů. Rozvoj kariérových kompetencí je však bezesporu důležitým předpokladem pro dlouhodobou uplatnitelnost na trhu práce. Jak kariérové kompetence vnímají ti, kteří se problematikou hlouběji zabývají? A co by při rozvíjení tohoto tématu a sjednocování pohledů na kariérové kompetence mohlo pomoci?

Hlavní otázkou a zároveň i titulem webináře bylo "Jak poznáme, zda rozvíjíme kariérové kompetence?".
Lektoři Martin Navrátil z Moravskoslezského Paktu zaměstnanosti a Libor Komárek - pracovní psycholog a lektor působící na Masarykově univerzitě v Brně -  prezentovali různé přístupy k tématu rozvoje a zjišťování kariérových kompetencí u žáků i dospělých.

  • Martin Navrátil z MS Paktu v rámci akce nasdílel svoji dobrou praxi podpory kariérových poradců na základních školách v rozvoji kariérových kompetencí žáků a zabýval se v příspěvku i tím, jaký má tato podpora dopad na školy a jakým způsobem se snaží jejich rozvoj měřit u žáků. 

  • Libor Komárek následně představil přístupy k poznávání kariérových kompetenci a ukázal i vlastní praktický nástroj pro jejich zjišťování, který je inspirací pro všechny, kdo rozvíjejí kariérové kompetence. 

  • Petr Chaluš z pořádajícího centra Euroguidance webinář doplnil o kontext kariérových kompetenci v rámci rámcových vzdělávacích programů.

A došlo i na sdílení zajímavých zkušeností a tipů od účastníků webináře.Spousta inspirace k zajímavému tématu!

Projděte si výstupy z webináře a nechte se inspirovat i vy!

Více informací ke kompetencím včetně odkazu na volně dostupný dotazník Libora Komárka najdete na TÉTO STRÁNCE

 

© 2019 Pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje, provozuje Regionální rozvojová agentura PK o.p.s, vytvořili v